goldfielduv-syndrom-priznaky-projevy-symptomyTaky jste jistě viděli film 50x a stále poprvé (50 first dates)? Byl o dívce, která se vždy ráno probudila a nevěděla nic o tom, že proběhly minulé dny. Její čas se zastavil v jednom dni, kdy měla úraz hlavy.

___

___

Pokud jste stejně jako já pátrali jak na českém, tak i na zahraničním Internetu, zjistili jste, že se o něm píše, ale podobně jako Cimrman ... neexistuje. 

Docela jasně sděluje informaci stránka http://www.blurtit.com/q533511.htm :

  • In reality, goldfield syndrome does not exist. It is fiction and present in movies. Practically, a condition which is close to fictional goldfield syndrome is Korsakoff's syndrome in which loss of short term memory due to alcoholism is reported.
  • Pro neanglicky hovořící: Ve skutečnosti Goldfieldův syndrom neexistuje. Je to smyšlenina užitá ve filmech. Stav, který vyjadřuje Goldfieldův syndrom, se ztrátou krátkodobé paměti při alkoholismu je Korsakovova psychóza. 


Podobný případ z reality: podívejte se na kazuistiku pacienta s těžkou amnézií, který si již 20 let pamatuje jen poslední cca. 7 sekund
Informace o dokumentu na Československé filmové databázi zde

goldfielduv-syndrom-priznaky-projevy-symptomy-2

Další články v této kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Psychotesty on-line.cz Bezplatná právní poradna.cz Moje starosti.cz Rady a návody Bylinky pro všechny