nekrofilie-parafilie-nekromanie-fanatofilie-nekrolagnie-priznaky-projevy-symptomyNekrofilie (parafilie, nekromanie, thanatophilia, necrolagnia) je sexuální porucha, při které člověka přitahují mrtvoly. Slovo nekrofilie je odvozeno od řeckého Nekros (mrtvý) a Philia (láska). Poprvé termín nekrofilie použil Belgičan Joseph Guislain a to již v roce 1850. Ovšem nekrofilie jako taková je známá již z dob starověkého Egypta.
___
___

V některých kulturách bylo dokonce nemožné pochovat ženu – pannu, a proto pokud žena zemřela jako panna, byl proveden svatební obřad, při kterém došlo také k pohlavnímu styku se zemřelou.

Lidé trpící nekrofilií se klasifikují do mnoha skupin. Jsou to např. lidé pouze s nekrofilními fantaziemi, fetišističtí nekrofilové, oportunní nekrofilové, pravidelní nekrofilové, vraždící nekrofilové Klasifikace apod.

Léčba nekrofilie spočívá v psychoanalýze, hypnóze, behaviorální terapii, kognitivní terapii a farmakoterapii. Pokud však nekrofilní osoba neobtěžuje své okolí, či není svému okolí nějak nebezpečná a nevadí to osobě samotné, není třeba ji léčit.


Jak se projevuje nekrofilie, parafilie, nekromanie, tanatofilie, nekrolangnie - příznaky, projevy, symptomy

  • pro nekrofiliky jsou mrtvoly sexuálně přitažlivé, nekrofilik je mrtvolou sexuálně vzrušen

  • abnormální množství času stráveného přemýšlením o mrtvolách

  • opakující se intenzivní sexuální fantazie týkající se mrtvol

  • opakující se intenzivní sexuální nutkání týkající se mrtvol

  • sexuální zájem o mrtvoly

  • abnormální množství času stráveného přemýšlením o sexu s mrtvolou

  • opakující se intenzivní sexuální fantazie týkající se sexu s mrtvolou

  • sexuální preference sexu s mrtvolou


 

Nekrofilie, parafilie, nekromanie, tanatofilie, nekrolangnie - obrázek, fotografieobrázky a fotografie nekrofilie, parafilie, nekromanie, tanatofilie, nekrolangnie budou doplněny v průběhu roku 2019

Další články v této kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Psychotesty on-line.cz Bezplatná právní poradna.cz Moje starosti.cz Rady a návody Bylinky pro všechny