marchiafavuv bignamiho syndrom priznaky projevy symptomy pricina lecbaMarchiafavův-Bignamiho syndrom (anglicky Marchiafava-Bignami syndrome) je vzácné onemocnění mozku postihující zejména alkoholiky. Podstatou je demyelinizace (ztráta myelinu z nervových vláken) a nekróza (odumření) části mozku spojující obě hemisféry - corpus callosum (mozkový trámec, kalózní těleso), která je způsobena zřejmě nedostatkem některých vitamínů (hypovitaminózou) a nedostatečnou výživou.

__

__

zieveho syndrom priznaky projevy symptomyZieveho syndrom (anglicky Zieve´s syndrome) je komplex symptomů přítomných u lidí nadměrně užívajících alkohol. Na interních odděleních se s ním lékař setkává u hospitalizovaných chronických alkoholiků relativně často. Projevuje se jako triáda alkoholové poškození jater, chudokrevnost na podkladě rozpadu červených krvinek (hemolytická anemie) a zvýšené množství tuků v krvi (hyperlipidemie).

___

___

paticka opilost paticka ebrieta priznaky projevy symptomyPatická opilost, patická ebrieta (lat. ebrietas pathica, angl. pathological alcohol intoxication) je vzácný stav, který lze charakterizovat jako abnormní reakci na požití alkoholu. Nesouvisí s chronickým alkoholizmem ani s množstvím požitého alkoholu – může k němu dojít po malé i velké dávce.

___

___

jak-se-projevuje-ebrieta-opilost-priznaky-projevy-symptomyOpilost neboli ebrietu ne třeba představovat. Alkohol je po stovky let prostředkem tzv. záměrné intoxikace. Zlepšuje sociální vazby, je prostředkem pro relaxaci, ale bohužel má vliv na soustředění a sebejistotu, což má následky např. v dopravě při řízení motorových i nemotorových vozidel. Jak se tedy opilost projevuje podle hladiny promile alkoholu v krvi? A jaká jsou stadia opilosti?

___

kocovina_priznaky_projevy_jak_se_projevuje.jpgKocovina - slovo, které děsí každého, kdo občas vypije větší množství alkoholu. Snad jen abstinent tento stav nezažil, ale běžný člověk několikrát v životě. A co je to? Vzniká při metabolismu alkoholu, kdy vzniká látka acetaldehyd. Vliv má i dehydratace a dysbalance některých vitamínů a minerálů. Alkohol je totiž sloučenina, která způsobuje silnou dehydrataci. A jak se kocovina projevuje? To se dozvíte v následující stránce.

___

___

alkoholik.jpg Jedna z nejnavštěvovanějších stránek mého webu je o příznacích alkoholismu. Lidé se často ptají: je můj manžel/ka, přítel/kyně alkoholik, když tolik pije? Níže jsou uvedeny příznaky alkoholismu. Čím víc jich napočítáte, tím je pravděpodobnost této závislosti u toho zkoumáte vyšší. Ke skutečné diagnostice je však nutné přizvat odborníka. Více o alkoholismu na www.alkoholik.cz .
___
___

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Psychotesty on-line.cz Bezplatná právní poradna.cz Moje starosti.cz Rady a návody Bylinky pro všechny