anti-mag-syndrom-neuropatie-priznaky-projevy-symptomyAnti-MAG syndrom (Anti-MAG peripheral neuropathy) neboli anti MAG neuropatie se řadí mezi periferní neuropatie. Pojem neuropatie označuje nezánětlivé poškození funkce a struktury periferních nervů. Tento typ zvaný Anti MAG je charakteristický tím, že vlastní imunitní systém člověka napadá buňky, které jsou důležité pro udržení zdravého nervového systému (tzv. buňky Schwannovy pochvy).
___
___

Nervové buňky poté ztrácejí své funkce, a to jak senzorické (smyslové), tak motorické (pohybové).

Diagnostika tohoto onemocnění je založena především na detekci protilátek, které jsou hlavní příčinou nemoci. Tyto protilátky vyšetřujeme odběrem pacientovy krve. V ní zjišťujeme protilátky metodou ELISA. Máme však také možnost vyšetřit toto onemocnění z mozkomíšního moku.

Léčba: Naštěstí je tato nemoc poměrně dobře léčitelná. Dostupná je celá paleta léků, kterými zmírníme pacientovy obtíže. Využíváme možností imunoterapie, kdy podáváme tzv. imunosupresiva, tedy léky, které potlačují reakce imunitního systému. Další možností je využití kortikoidů či léků na potlačení buněčného růstu, čili cytostatik.


Jak se projevuje anti-MAG syndrom, anti-MAG neuropatie - příznaky, projevy, symptomy

  • svalová slabost

  • ztráta citu

  • pohybové deficity

  • třes rukou

  • problémy s chůzí

  • úbytek svalové hmoty (atrofie)Anti-MAG syndrom, anti-MAG neuropatie - obrázek, fotografie


obrázky a fotografie budou doplněny v průběhu roku 2019

Další články v této kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Psychotesty on-line.cz Bezplatná právní poradna.cz Moje starosti.cz Rady a návody Bylinky pro všechny