westuv-syndrom-priznaky-projevy-symptomyWestův syndrom (anglicky West syndrome) je velmi nebezpečný typ epilepsie. Vyskytuje se především u dětí. Nebezpečný je v tom, že často vede k poškození mozku, což způsobí narušení mentálního vývoje dítěte. Tímto syndromem jsou častěji postiženi chlapci. Příčinou Westova syndromu jsou narušené nervové buňky.
___
___

Tyto buňky vysílají vadné nervové signály a ty se dále šíří mozkem a způsobí vlastní epileptický záchvat. Proč však tyto nenormální buňky vznikají, není dosud známo.

Diagnóza je stanovena neurologem, který vyšetří pacienta pomocí EEG (vyšetření mozkové aktivity) a zhodnotí záchvatovité stavy.

Léčba: k léčbě se používají antiepileptika a adrenokortikotropní hormon (ACTH). Pokud je léčba úspěšná, nemělo by si dítě odnést žádné následky, přesto i přes správně nastavenou léčbu, mohou mít děti trvalé následky.


 

Jak se projevuje Westův syndrom - příznaky, projevy, symptomy

  • křečové epileptické záchvaty

  • záchvaty náhlých křečí celého těla nebo jen některých svalových skupin

  • stahy krčních svalů, které přinutí hlavu sklonit se bradou k hrudi

  • salaamové křeče – vymrštění paží a hluboký předklon při záchvatu (název odvozen od muslimského pozdravu, který to lékařům připomínalo)

  • postižení vyvíjejícího se mozku

  • mentální retardace různého stupně

 
 

Westův syndrom - obrázek, fotografieobrázky a fotografie budou doplněny v průběhu roku 2019

Další články v této kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Psychotesty on-line.cz Bezplatná právní poradna.cz Moje starosti.cz Rady a návody Bylinky pro všechny