akne-aestivalis-mallorca-akne-priznaky-projevy-fotografie-4Akné aestivalis, někdy označované jako Mallorca acné, je kožní onemocnění charakterizované vyrážkou, která se vyskytuje především na trupu a horních končetinách. Objevuje se několik dní po intenzivním vystavení se slunci. Acné aestivalis (Mallorca akne) se více vyskytuje u lidí, kteří se před slunečním zářením nějak nechrání, ať už oděvem, či krémy. Dále se více vykytuje u osob, se světlejší pletí.
___
___

Jak již bylo uvedeno výše, jedinou příčinou, která způsobuje toto onemocnění, je vystavení pleti intenzivnímu slunečnímu záření.

Prevence: Nejlepší prevencí je nevystavovat se přímému slunečnímu záření, popřípadě se chránit opalovacími krémy.
Léčba: V léčbě se běžně používají léky, které podáváme při léčbě běžného akné, tedy antibiotika a peelingové krémy či gely. Samozřejmou součástí léčby je i zabránění styku slunečního záření s pokožkou a v takovémto případě má nemoc tendenci se zlepšit sama. Důležité je také podotknout, že v případě škrábání si vyrážky, mohou vzniknout trvalé následky v podobě jizev.


Jak se projevuje, jak vypadá akné aestivalis, Mallorca akne - příznaky, projevy, symptomy

  • na kůži se objevují tzv. komedony (uhry)
  • uhry tvoří papulární léze (malé hrboly) a pustuly (hnisavé pupínky)
  • některé z nich mohou zčervenat
  • mohou být bolestivé v důsledku zánětu mazové žlázy

Acne aestivalis, Mallorca acne - obrázek, fotografie
Další články v této kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Psychotesty on-line.cz Bezplatná právní poradna.cz Moje starosti.cz Rady a návody Bylinky pro všechny