nevus-ito-priznaky-projevy-symptomyNévus Ito (anglicky naevus ito) je kožní onemocnění, které původně popsal jistý Minor Ito v roce 1954. Tyto névy se vyskytují především v oblasti ramen. Často se vyskytuje spolu s nevem Ota. Proč vlastně névus ito vzniká, není dosud jasné. Pravděpodobně však vznikají poté, co melanocyty během embryonálního vývoje „nestihly“ doputovat na své místo.

___
___

Névus Ito se vyskytuje u různých etnických skupina, nejčastěji však u Asiatů, a postižení v rámci pohlavní není dosud známo. Tyto névy nejsou dědičné. Bylo však vypozorováno, že se více objevují v obdobích hormonální nerovnováhy, tedy např. v pubertě.
Diagnostika se odvíjí od níže uvedených příznaků. Definitivně nám ji pomůže stanovit vyšetření dermatologem pomocí dermatoskopu.
Jelikož se nejedná o zhoubné onemocnění, není jeho léčba nutná. Pouze v případě kosmetického nekomfortu, je možné jeho odstranění.

 

Jak se projevuje névus Ito - příznaky, projevy, symptomy

• znaménka tmavé barvy
• znaménka se vyskytují nejčastěji v oblasti ramen
• pokud je výskyt v obličeji mohou způsobit jeho znetvoření
• se znetvořením obličeje souvisejí psychické problémy
• vzácně se může přeměnit na melanom (zhoubný nádor kůže)
• v oblasti výskytu névu může být snížena citlivost kůže

 

Nevus Ito - obrázky, fotografie

 

obrázky a fotografie budou doplněny v průběhu roku 2019

Další články v této kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Psychotesty on-line.cz Bezplatná právní poradna.cz Moje starosti.cz Rady a návody Bylinky pro všechny