Ostatní drogy

Účinky užití drogy krystal, závislost na krystalu - příznaky, projevy, symptomy

ucinky-uziti-drogy-krystal-zavislost-na-krystalu-priznaky-projevy-symptomyKrystal = pervitin (synonymní názvy P, piko, péčko, pergo, péro, peří, perník, psaníčko, peršing, raketa, lajna, meth, koks chudých, var, spíd, krystal, střepy, ice, anglicky desoxyephedrine, methamfetamine, pervitin, anadrex, methedrine, methylamphetamine, syndrox, desoxyn) je droga, jejíž původ je český. Jedná se o krystalický metamfetamin - ryze synteticky (uměle) vyrobený.
___
___

Číst dál: Účinky užití drogy krystal, závislost na krystalu - příznaky, projevy, symptomy

Fentanyl, závislost na fentanylu - příznaky, projevy, symptomy

fentanyl-zavislost-na-fentanylu-priznaky-projevy-symptomyFentanyl (firemní názvy léku: Sublimaze, Actiq, Durogesic, Duragesic, Fentora, Matrifen, Haldid, Onsolis, Instanyl, Abstral, Lazanda, atd.) je látka, která se řadí mezi syntetické opioidy. Poprvé byla vyrobena v Belgii, a to již na konci 50. let minulého století. Jeho hlavním úkolem je působit analgeticky, čili tlumit bolest u pacientů. Tvrdí se, že je zhruba osmdesátkrát účinnější než morfin.
___
___

Číst dál: Fentanyl, závislost na fentanylu - příznaky, projevy, symptomy

GABA, GHB, tekutá extáze - účinky, příznaky, projevy, symptomy

gaba-ghb-tekuta-extaze-ucinky-priznaky-projevy-symptomyGABA (též zkratka GHB, gamma-hydroxy-butyrát, tekutá Extáze, liquid E nebo liquid Ecstasy) patří mezi anestetika, které se vyznačují pseudo-steroidními vlastnostmi. V osmdesátých letech minulého století byl hojně využíván zejména kulturisty, jelikož má schopnost odbourávat tuky a uvolňovat růstový hormon, což napomáhá k tvorbě svalové hmoty.
___
___

Číst dál: GABA, GHB, tekutá extáze - účinky, příznaky, projevy, symptomy

Závislost na čichání ředidla, lepidla, toluenu, propanbutanu, rajském plynu

zavislost-na-cichani-redidla-lepidla-toluenu-propanbutanu-rajskem-plynuInhalační drogy (kellen, rajčák, poppers, téčko) jsou chemické těkavé látky. Uživatelé je čichají, aby docílili rychlého opojení. Až tisíc výrobků používaných v domácnosti lze použít jako inhalanty. Nejčastěji jsou zneužita ředidla na barvy, určitá lepidla, toluen (bezbarvá kapalina užívaná jako rozpouštědlo), benzín, plyn do zapalovačů, rajský plyn (bezbarvý plyn sladké vůně, který se užívá jako anestetikum). Na inhalačních drogách vzniká silná závislost (angl. huffing addiction). 
___
___

Číst dál: Závislost na čichání ředidla, lepidla, toluenu, propanbutanu, rajském plynu

Užití hašiše, závislost na hašiši - příznaky, projevy, symptomy

uziti-hasise-zavislost-na-hasisi-priznaky-projevy-symptomyMarihuana (hašiš, maruška, tráva, rostlina, kytka, Skunk, gandža, brko, majoránka, špek, THC, zelí, hulení, kanabis, joint, prd, grass, čaras, haš, šit) - pod tímto pojmem se skrývají vysušené květy, semena a listy indického konopí. Neměli bychom zaměňovat marihuanu s hašišem, který je vlastně jinou formou této drogy, vyrábějící se z pryskyřice květů indického konopí.
___
___

Číst dál: Užití hašiše, závislost na hašiši - příznaky, projevy, symptomy

Závislost na drogách, drogová závislost - příznaky, projevy, symptomy

zavislost-na-drogach-drogova-zavislost-priznaky-projevy-symptomyDrogová závislost (závislost na omamných látkách, anglicky drug abuse, drug addiction) je patologický stav vyvolaný častým užíváním drog. Tato závislost začíná zpravidla častým užíváním návykových látek, toto vyvolá postupně potřebu drogy cíleně vyhledávat. Závislost, resp. potřeba drogy vyhledat může být jak psychického, tak fyzického rázu.
__
__

Číst dál: Závislost na drogách, drogová závislost - příznaky, projevy, symptomy

Droga krokodil, krokodýl - účinky užití, závislost - příznaky, projevy, symptomy

droga-krokodil-krokodyl-ucinky-uziti-zavislost-priznaky-projevy-symptomyKrokodil, krokodýl (desomorfin, anglicky crocodile drug - desomorfin) je droga, která se doslala do podvědomí v roce 2010, kdy v Rusku masivně vzrostla její ilegální produkce, jelikož bylo velmi snadné ji připravit z volně dostupného opiátu kodeinu (používá se jako lék proti kašli). Desmorfin, který je z kodeinu extrahován, je většinou ještě smíchán s různými příměsemi.
___
___

Číst dál: Droga krokodil, krokodýl - účinky užití, závislost - příznaky, projevy, symptomy

Závislost na inhalačních drogách - příznaky, projevy, symptomy

zavislost-na-inhalacnich-drogach-priznaky-projevy-symptomyInhalační drogy (kellen, rajčák, poppers, téčko) jsou chemické těkavé látky. Uživatelé je čichají, aby docílili rychlého opojení. Až tisíc výrobků používaných v domácnosti lze použít jako inhalanty. Nejčastěji jsou zneužita ředidla na barvy, určitá lepidla, toluen (bezbarvá kapalina užívaná jako rozpouštědlo), benzín, plyn do zapalovačů, rajský plyn (bezbarvý plyn sladké vůně, který se užívá jako anestetikum). Na inhalačních drogách vzniká silná závislost (angl. huffing addiction). 
___
___

Číst dál: Závislost na inhalačních drogách - příznaky, projevy, symptomy

Účinky užití extáze, závislost na extázi - příznaky, projevy, symptomy

uziti-extaze-zavislost-na-extazi-priznaky-projevy-symptomyExtáze (extoška, éčko, bobule, vožeh, boule, E, kulatý, tableta, pilule, kolčo, kolečko, koule, pilulka lásky, eden, Eva, Adam, smajlík, sněhová koule, XE, XTC) se řadí mezi nelegální látky. V dnešní době jde o jednu z nejoblíbenějších drog mezi mládeží. Bývá označována jako „designerská droga“, což je droga uměle vytvořená, která svými účinky napodobuje již existující, ale zakázanou drogu.
___
___

Číst dál: Účinky užití extáze, závislost na extázi - příznaky, projevy, symptomy

Účinky užití, závislost na heroinu - příznaky, projevy, symptomy

uziti-heroinu-zavislost-na-heroinu-priznaky-projevy-symptomyHeroin (háčko, ejč, herák, herodes, čoko, hero, král, kámen) řadíme mezi vysoce návykové drogy. Heroin je přírodní látkou a je stejně, jako např. opium a morfium vyroben z pryskyřice rostlin máku. Opium, které je získáno z tobolky máku, je pročištěno na morfium a dále na různé formy heroinu.
___
___

Číst dál: Účinky užití, závislost na heroinu - příznaky, projevy, symptomy